Zdarza się tak, że osoba która rezygnuje z palenia papierosów obawia się trochę, że znajdzie sobie w zamian kolejny nałóg. Właśnie dlatego często decyduje się na rzucanie palenia bez wspomagaczy.
Z jakiego rodzaju wsparcia mogą korzystać osoby, które chcą się pozbyć nałogu nie sięgając jednak po e-papierosa, gumy czy plastry z nikotyną albo tabletki osłabiające głód nikotynowy? Może warto wypróbować metody niekonwencjonalne? Nie ingerują one w funkcjonowanie organizmu, a czy rzeczywiście są pomocne trzeba ocenić samemu. Z pewnością najważniejsze jest uwierzenie w siebie i swoją silną wolę, bo bez tego pożegnanie z nałogiem nie będzie możliwe. Różne metody stosowane podczas rzucania palenia mogą być jedynie rodzajem pomocy w zmaganiu się z pokusą zapalenia. Nawet jeśli nie działają w sposób rzeczywisty mogą stanowić wsparcie psychiczne, co bywa równie ważne. Natomiast są oczywiście osoby, które uważają że stosowanie różnych niekonwencjonalnych metod to naprawdę skuteczna metoda na rzucenie palenia.
W Polsce coraz bardziej popularny staje się biorezonans, czyli metoda BRT. Polega on na odbyciu sesji podczas której należy poddać się drganiom elektromagnetycznym wpływającym pozytywnie pole wytwarzane przez niektóre komórki organizmu. Chodzi o to, że jeśli w ramach jakiegoś pola pojawią się patologie zostaje ono zaburzone. Odbudowa pola skutkuje podobno usunięciem głodu nikotynowego u 90% osób, które poddają się metodzie BRT. Pozostałe 10% powinno przyjść na kolejną sesję, mogą też jednak zniechęcone do tej zdecydować się na podjęcie innej próby – na przykład rzucanie palenia z pomocą hipnozy lub akupunktury. Podczas hipnozy można podobno wpływać na zachowania podświadome. Oznaczałoby to również możliwość zmiany nawyków, a palenie to właśnie nawyk. Z kolei jeśli chodzi o akupunkturę polega ona na przywracaniu równowagi w organizmie poprzez wbijanie igieł w odpowiednie miejsca. W ten sposób energia zostaje przekierowana w odpowiednia stronę. Dzięki temu powraca dobre samopoczucie, którego brak zwykle odczuwa się nawet kilka tygodni po odstawieniu papierosów. Jeżeli ktoś boi się igieł może udać się do miejsca, gdzie zamiast nich używany jest laser biostymulujący. Można też pójść jedynie do apteki i kupić tam leki homeopatyczne. Pomogą przede wszystkim w walce z objawami odstawienia nikotyny.